MEGA UBEDLJIVA PRED PLEJ-OF, SJAJNA PARTIJA ZUBCA

Košarkaši Mega Leksa su ubedljivo savladali Borac iz Čačka sa 102:74 (24:15, 28:27, 21:18, 29:14) u okviru poslednjeg 6. kola Super lige Srbije. Izabranici Dejana Milojevića su u prvom poluvremenu imali i 20 poena prednosti ali su meč prelomili početkom poslednje četvrtine kada su stigli i do 33 poena prednosti. Zbog povreda zgloba zadobijenih u prethodnom kolu, na ovom meču nisu igrali Nikola Ivanović i Timote Luvavu-Kabaro.

Sjajnu partiju u pobedi Mege je pružio Ivica Zubac sa 31 postignutim poenom (indeks 36) dok je Petar Popović imao 19 poena.mega_borac_24052016_0018

Mega Leks je ligaški deo Super lige završio na drugom mestu B grupe sa skorom od 4 pobede i 2 poraza. Mega se u polufinalu plej-ofa sastaje sa Crvenom zvezdom Telekom a prvi meč je na programu u hali Aleksandar Nikolić u petak 27. maja od 19 časova. Polufinalna serija se igra na dva dobijena meča.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rašić, Popović, Zagorac, Nikolić i Zubac. Na početku meča je Zubac najavio odličnu partiju sa 6 poena a posle poena Zagorca Mega stiže do 17:8. Potom se razigrao i Popović pa je na kraju prve četvrtine bilo 24:15 za Megu.

Popović i Zubac su nastavili sa sjajnom igrom pa Megu odvode na 40:20 posle 15 minuta igre. Usledio je pad u igri što Borac koristi da spusti razliku na 8 poena a poenima Zubca (23 na poluvremenu) se odlazi na odmor, 52:42.

mega_borac_24052016_0015

Drugo poluvreme bolje počinje Mega koja preko Nikolića i Zagorca stiže do plus 15 ali se Borac nije predao pa opet spušta ispod 10 poena razlike, 64:55. Usledila je prvo sjajna blokada Zubca i mini serija pa Mega vraća dvocifrenu prednost, 73:60 na kraju treće četvrtine

Već u prvim minutima poslednje četvrtine Mega i definitivno rešava pitanje pobednika da bi potom rezervisti dobili prliku, gde se istakao Pavlović sa 10 poena za 10 minuta igre. Meč je završen trojkom plejmejkera Borca Avramovića preko celog terena za 102:74.

Specijalni gost Mega Leksa na ovoj utakmici je bio Nikola Jokić koji je tom prilikom dobio prigodan poklon, foto-knjigu sa njegovim slikama za vreme provedeno u dresu Mege.

mega_borac_24052016_0026

Na tribinama hale PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici je pre početka meča podeljeno 300 poklon paketa kompanije Leks Group, koja je generalni sponzor Mega Leksa, a u poluvremenu meča su u gledalište iz sportske puške ispucane poklon majice sponzora Mege.

Mega Leks: Simić 4, Rašić 6 (5 asistencija), Đoković 3, Veljković 2, Zubac 31 (7 skokova, 3 blokade, indeks 36), Pavlović 10, Zagorac 9 (8 asistencija), Popović 19 (indeks 23), Simeunović 4, Nikolić 8, Janković 6.

Borac Čačak: Čarapić 5, Mitrović, Popović, Mićović, Bojić 9, Avramović 17, Marković 5, Radonjić 6, Stanojević 9, Radović, Stevanović 19, Mišković 4.