TESAN PORAZ MEGE U DERBIJU PROTIV PARTIZANA

Košarkaši Mega Leksa su izgubili od Partizana sa 81:85 (24:21, 18:30, 14:16, 25:18) u okviru derbi meča 2. kola Super lige. Mega je u poslednjoj četvrtini gubila i sa 15 razlike ali je u finišu smanjila zaostatak i došla do poraza koji ipak pruža šansu za revanš u hali Aleksandar Nikolić.

Najefikasniji u redovima Mege je bio Danilo Nikolić sa 14 poena ali bi veliki problem u nastavku prvenstva mogla da predstavlja povreda Ivanovića koji je u poslednjoj četvrtini izvrnuo zglob nakon čega se nije vraćao u igru. Dužina pauze će biti poznata nakon dodatnih lekarskih pregleda.

mega_partizan_11052016_0004

Mega je slabije započela meč pa je Partizan poveo sa 4:10. Usledila je serija Mege 10:0 uz trojke Luvavua i Popovića i dobru rolu Zupca. Posle trojke Ivanovića, Mega stiže do 24:18 ali Murić vraća trojku za 24:21 na kraju prve četvrtine.

U drugoj četvrtini je viđena izuzetno slaba igra Mege, prvenstveno u odbrani gde gosti serijom 0:8 prelaze u vođstvo, 31:37. Seriju prekida Zubac zakucavanjem posle odličnog dodavanja Zagorca. Ipak, Partizan u finišu pravi novu seriju za 42:51 na poluvremenu uz čak 9 promašenih slobodnih bacanja Mege.

mega_partizan_11052016_0007

U nastavku utakmice Partizan je konstantno održavao prednost dok je Mega pokušavala preko Nikolića i Zagorca da se vrati u igru. Gosti stižu i do 15 poena razlike a potom se početkom poslednjeg perioda pri padu povredio i Ivanović. Mega se ipak nije predavala pa je odličnom odbranom u finišu uspela da spusti poraz na podnošljivih 4 poena razlike.

IMG_6701U poluvremenu utakmice su održana dva takmičenja. Prvo su se gledaoci koji su uhvatili majice ispucane iz sportskih pušaka, takmičili u šutiranju sa različitih pozicija za Roda nagradne pakete a potom je usledila i borba za nagradu generalnog sponzora Mege, Leks Group-a.

Najprecizniji takmičar je osvojio loptu sa potpisima igrača Mega Leksa.IMG_6712

Mega Leks posle dva kola ime skor 1-1 u grupi B Super lige Srbije. U narednom kolu 14. maja od 17 časova Mega Leks gostuje u Čačku ekipi Borca.

Mega Leks: Rašić 9 (4 asistencije i 5 skokova), Đoković,Veljković, Ivanović 11, Zubac 10 (7 skokova), Pavlović, Luvavu-Kabaro 9 (5 skokova i 5 asistencija), Zagorac 10 (6 skokova), Popović 8, Simeunović, Nikolić 14 (6 skokova), Janković 10.

Partizan NIS: Cvetković 12, Aranitović, Džons 14, Murić 7, Marinković 6, Veličković 15, Vitkovac 15, Koprivica, Milutinović 3, Vilijams, Vrabac 3, Vilson 9.