TRIJUMF MEGE U SENCI POVREDE JARAMAZA

Košarkaši Mega Leksa su savladali Metalac Farmakom sa 77:64 (21:14, 18:15, 17:21, 21:14) u okviru poslednjeg 26. kola ABA lige. Pobeda Mege je nažalost ostala u senci povrede Jaramaza koji je početkom poslednje četvrtine posle zakucavanja u kontri nezgodno doskočio nakon čega je iznet sa terena. Posle pregleda je utvrđeno da je Jaramaz doživeo prelom potkolenice, a tek nakon dodatnih analiza znaće se koliko će borbeni bek odsustvovati sa terena.

mega_met_07032016_0040

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ivanović, Luvavu-Kabaro, Simeunović, Nikolić i Janković. Mega je dobro počela meč serijom 10:2 uz 7 poena Luvavu-Kabaroa. Metalac se malo konsolidovao u napadu ali je Mega sačuvala vođstvo pa je četvrtina završena sa 21:14.

U drugoj četvrtini je Mega stigla i do plus 15 a posebno se istakao Zagorac sa sjajnim zakucavanjem a na poluvreme se otišlo sa 39:29.

mega_met_07032016_0008

U trećoj četvrtini gosti uspevaju da smanje u 25. minutu na 47:45 ali Mega preko Ivanovića i Zagorca uspeva da odbije napad i da u poslednju četvrtinu uđe sa plus 6, 56:50.

Pri zakucavanju Jaramaza za 60:52 u 32. minutu, mladi plej Mege se povredio pri doskoku i više se nije vraćao u igru. Metalac uspeva da pogodi 3 trojke za 67:64 u 36. minutu. Nikolić iskače u prvi plan i Mega serijom 10:0 uspeva da okonča meč za konačan rezultat 77:64.

Na početku utakmice, košarkaši Mege su pozdravljeni gromoglasnim aplauzom u hali PSC Pinki a zauzvrat su gledaoci nagrađeni sa majicama sa motivom osvojenog Kupa Radivoja Koraća.

U poluvremenu utakmice su se devojčice iz ŽKK Srem takmičile u košarkaškim veštinama a kompanija RODA ih je nagradila sa paketima svojih proizvoda i košarkaškim loptama za klub.

Mega je okončala ligaški deo ABA lige na četvrtom mestu sa skorom 17-9 dok je Metalac uspeo da i pored poraza izbori opstanak sa 10 pobeda i 16 poraza. Mega Leks u polufinalu plej-ofa ABA lige igra protiv Budućnosti VOLI a prvi meč u Podgorici je zakazan za 14. mart.

YouTube / ABA liga j.t.d. – via Iframely

Mega Leks: Đoković, Jaramaz 11, Musić, Ivanović (6 asistencija),  Pavlović 2 (5 skokova), Luvavu-Kabaro 17 (7 skokova i 5 asistencija), Zagorac 9 (9 skokova), Simeunović 7 (5 skokova), Nikolić 14 (7 skokova), Janković 10 (8 skokova i 4 ukradene lopte).

Metalac Farmakom: Kočović, Badovinac, Čampara, Kutlešić 8, Majstorović 11, Jevtović 16, Jošilo 5, Rakićević 7, Đukanović 2, Todorović 2, Gabrić 13.