DESETKOVANA MEGA SLAVILA U NIKŠIĆU

Košarkaši Mega Leksa su odigrali  izuzetno uzbudljiv meč protiv Sutjeske u Nikšiću pošto su pred punim tribinama savladali domaću ekipu sa 68:73 (13:19, 19:15, 18:18, 18:21) u okviru 21. kola ABA lige. Za Megu na ovom meču zbog povreda nisu nastupili Aleksandar Aranitović i Milenko Veljković.

Dejan Milojević je počeo meč sa sledećom petorkom: Jaramaz, Luvavu-Kabaro, Simeunović, Nikolić i Janković. Početak meča je u znaku Jankovića koji vezuje 5 poena uz dobru odbranu pa je posle trojke Luvavua rezultat 2:8. Sutjeska pogađa posle pauze ali posle skok šuta i poena sa linije slobodnih bacanja, Zagorac uspeva da sačuva vođstvo Mege pa je rezultat na kraju prve četvrtine 13:19.

luv

Sutjeska otvara drugu četvrtinu sa dve trojke za izjednačenje, 19:19. Milojević traži tajm-aut posle koga Mega uz sjajnu odbranu pravi 0:7 nakon sjajne akcije Luvavua. Mega stiže do plus 8 (20:28) ali zatim u potpunosti staje u napadu. Problemi sa ličnim greškama drže Ivanovića i Nikolića van igre. Mega dobrom odbranom ne dopušta domaćoj ekipi da povede. Simeunović prekida lošu seriju Mega Leksa u napadu i na poluvreme se odlazi sa plus 2, 32:34.

Ivanović otvara flouterom drugo poluvreme i posle poena Jankovića, Mega stiže do plus 6, 34:40. Nakon toga je usledila serija grešaka pa Sutjeska uspeva da izjednači, 42:42  ali Kaba i Ivanović vraćaju prednost Megi. Sutjeska uspeva da povede na kratko u 27.minutu sa 48:47 a četvrtina je završena te Jaramaza za 50:52.

Sutjeska bolje otvara poslednji period i trojkom Raša stiže do 57:54. Luvavu-Kabaro se budi i postiže trojku a zatim je precizan i sa slobodnih bacanja. Zbog 5 ličnih redom izlaze iz igre Nikolić, Ivanović i Simeunović ali se Mega ne da. Luvavu-Kabaro nastavlja sa serijom poena a verovatno ključan momenat je bila blokada Kabe u poslednjem minutu kod rezultata 68:70 posle koje je Mega sa linije slobodnih bacanja došla do pobede.

YouTube / ABA liga j.t.d. – via Iframely

Posle 21 kola, Mega ima skor od 14 pobeda i 7 poraza i trenutno drži četvrtu poziciju na tabeli dok Sutjeska ima skor od 7 pobeda i 14 poraza. U narednom kolu 31. januara Mega Leks dočekuje Cedevitu.

Mega Leks: Đoković, Jaramaz 7, Ivanović 10, Pavlović, Luvavu-Kabaro 19 poena (13 skokova i 6 asistencija), Kaba 9 (7 skokova), Zagorac 9 (9 skokova), Simeunović 4 (5 skokova), Nikolić, Janković 15 poena (11 skokova).

Sutjeska: Pavlićević 17, Ćalasan, Albijanić 6, Spasojević 3, Čvorović, Korać 4, Žižić 1, Pavić 1, Vranješ 16, Varda 10, Raš 10, Šalić.