VIRCBURG ODNEO POBEDU U FINIŠU!

Košarkaši Mega Leksa su izgubili prijateljski meč u SC „Vizura Sport“ u Zemunu od nemačkog prvoligaša Vircburga sa 74:76 (19:19, 10:13, 25:17, 20:27).

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ivanović, Zagorac, Luvavu, Janković i Kaba. Utakmicu je odlično otvorio Nikola Janković koji je vezao prvih 7 poena za Megu. Vircburg uspeva na kratko da dođe do prednosti 9:16 međutim, Mega Leks odgovara serijom 7:0 pa je posle 10 minuta bilo nerešeno, 19:19.

Na početku druge četvrtine gosti prave seriju 0:7 ali Mega odgovara dobrom odbranom uz nekoliko dobrih poteza Ivanovića i Luvavua, posebno coast to coast akcijom Francuza. Pavlović hvata dve lopte u napadu i njegovim poenima se odlazi na poluvreme, 29:32.

Drugo poluvreme otvara Nikolić sa trojkom a Mega preko slobodnih bacanja Kabe stiže do vođstva. Posle trojke  Luvavua i poena Jankovića, rezultat je 48:42. Gosti ne dozvoljavaju odlepljivanje pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta 54:49.

Opet je Mega dozvolila seriju gostiju na početku četvrtine za 57:58 ali sa dve dobre saradnje saigrača, Zagorac za zakucavanje Luvavua i Ivanović sa Nikolića, ponovo preuzima vođstvo. Nemci pogađaju šuteve za tri i dolaze do 69:73 na nešto 1:15 do kraja. Nikolić vraća trojku a nakon toga, igrači Mega Leksa nisu odigrali skoncentrisano u finišu i Nemci odnose pobedu.

Mega Leks: Simić, Zagorac 6 poena, 5 asistencija i 7 skokova, Pavlović 3 poena i 6 skokova, Nikolić 16 poena, Đoković, Luvavu 12 poena i 7 skokova, Jaramaz 5 poena, Simeunović, Janković 11 poena, Kaba 6 poena i 3 skoka, Ivanović 12 poena i 5 asistencija, Veljković 3 poena.

Vircburg: Ebert, Saibou 5, Ugrai 3, Spoden, Tuttle 12, Stuckey 14, Betz 5, Coleman 15, Joyce, Ulmer 8 i Lane 14.