SJAJAN PREOKRET MEGE, PROTIV ZVEZDE U FINALU!

Prvi dan MEGA LEKS KUPA je doneo pobede Mega Leksa i Crvene zvezde Telekom i što je još važnije, buđenje košarkaškog centra u Kraljevu, čime je ispunjen prvobitni cilj ove manifestacije. Publika u novoj hali sportova u Kraljevu je uživala a oba meča su donela dosta uzbuđenja. Mega Leks je posle velikog preokreta protiv Trabzona u sjajnoj završnici pokazao karakter i slavio sa 82:80 (23:17, 20:25, 12:21, 27:17) dok je Crvena zvezda Telekom bila bolja od PAOK-a sa 72:70 (17:18, 17:13, 22:15, 16:24).

U nedelju od 18 časova igraju PAOK i Trabzon za treće mesto dok je veliko finale između Mega Leksa i Crvene zvezde zakazano za 20:30.

Milojević je započeo meč sa petorkom Ivanović, Zagorac, Luwawu, Nikolić i Janković. Posle 0:5 na startu usledila je u narednih nekoliko minuta serija Mege 8:0 gde se istakao Janković. Borbena Mega uspeva na upornost u 2-3 navrata da dođe poena iz teških pozicija. Trojkom Jaramaza Mega Leks stiže do plus 8, 21:13 a prvu četvrtinu završava sa 23:17.

Jaramaz otvara drugih 10 minuta dobrom asistencijom za Kabu. Posle izjednačene igre, usledilo je sjajno zakucavanje Odoma ali na drugoj strani, Zagorac odlično pronalazi Jankovića. Usledilo je nekoliko dobrih odbrana Mega Leksa pa je na 4 minuta do kraja bilo 35:28. Trabzon odgovara preko Kinzija pa se na poluvreme otišlo sa plus 1, 43:42.

Drugo poluvreme je počelo sa lošom igrom, Trabzon je preuzeo kontrolu meča i poveo sa 13 razlike. Seriju turske ekipe prekida Jaramaz sa trojkom. Do kraja četvrtine Mega se nije predavala i uspela je da smanji na 6 poena. U poslednjem napadu Jaramaz ne uspeva da pogodi trojku iz teške pozicije pa je 55:63 na kraju trećeg perioda.

U poslednjoj četvrtini je Mega Leks krenuo na sve ili ništa pa je posle trojke i ulaza Zagorca poveo sa 67:66 na 6 minuta do kraja. Turska ekipa odgovara ali energija Jaramaza donosi poene Mega Leksu a potom i Ivanović vraća vođstvo, 72:71 na nešto više od tri minuta do kraja.U poslednja dva minuta se ulazi sa nerešenim rezultatom 74:74. Ivanović pogađa oba bacanja potom ali Kinzi pogađa trojku. Ivanović pronalazi Jankovića ali Veličković pogađa trojku. Ivanović preuzima odgovornost i uz faul pogađa iz teške pozicije a potom daje i dodatno slobodno bacanje za plus 1 na 17 sekundi do kraja. U izuzetno uzbudljivom finišu, Mega je odbranom uspela da dođe do zaslužene pobede.

Mega Leks: Simić, Đoković 3, Jaramaz 10, Veljković, Ivanović 17, Pavlović, Luwawu 8, Kaba 3, Zagorac 12, Simeunović, Nikolić 10, Janković 19.

Trabzon: Odom 11, Sanli 9, Candan 10, Toz, Veličković 16, Demirel 4, Erdi 7, Saruhan, Kinsey 15, Yildirim 8, Natzazhko.

Prvo polufinale između Zvezde i PAOK-a Dangubić otvara trojkom u prvom napadu ali PAOK odgovara sa 7 vezanih poena. Posle 4 i po minuta, PAOK vodi 4:11. Zvezda odgovara serijom 9:0 a na odmor posle prve četvrtine se otišlo sa rezultatom 17:18 poenima Nastića. Daleko bolji početak druge četvrtine je Zvezdi done vođstvo 26:20. PAOK nije dozvolio odlepljivanje pa je poluvreme završeno rezultatom 34:31.

PAOK uspeva na kratko da povede krajem treće četvrtine preko raspoloženog Markovića ali Zvezda uspeva da preokrene na 56:46 i trojkom Dangubića se završava treća četvrtina.

PAOK početkom poslednjeg perioda smanjuje na 2 poena razlike ali je Zvezda odgovorila serijom 6:0. PAOK se ne predaje i trojkom Vasiliadisa smanjuje na 70:69 u poslednjem minutu ali Zvezda preko Mitrovića stiže do pobede, 72:70

KK Crvena zvezda Telekom: Rebić 4, Dangubić 8, Mitrović 3, Lazić 4, Jović 10, Schortsanitis 9, Apić, Nastić 12, Simanić 2, Davidovac, Gudurić 2, Thompson 13.

PAOK: Duvnjak 9, Tepić 9, Liapis, Vasilieiadis 18, Kakaroudis 2, Tsochlas 3, Dedas 3, Margaritis 8, Kottas 2, Marković 16, Kamaras, Saloustos.

Fotografije sa prvog dana MEGA LEKS KUP-a možete da pogledate na sledećem LINKU.