NOVA STOTKA MEGE ZA DRUGU POBEDU U SUPERLIGI!

U utakmici petog kola Superlige košarkaši Mega Leksa su zabeležili i drugu pobedu pošto su na domaćem terenu savladali Konstantin rezultatom 100:69 (37:11, 16:26, 21:13, 26:19).

Mega Leks je počeo meč sa petorkom Miljenović, Zagorac, Kešelj, Jokić i Šulović. Utakmica je počela serijom gostiju 0:5 ali Mega odgovara sa 10 vezanih poena, a prednjačio je Kešelj sa dve trojke. Već sredinom prve četvrtine Mega Leks se odvaja i od 13:11 odlazi na 37:11 zahvaljujući fantastičnoj seriji 24:0. Posebno su se istakli Vebster sa 10 poena i Zagorac sa dve trojke u finišu prvog perioda igre.

U drugoj četvrtini je stao napad Mega Leksa pa je Konstantin uspeo da smanji na minus 13, 41:28 ali se Mega probudila posle tajm-auta Milojevića. Kešelj pogađa koš uz faul a potom je bio precizan i Miljenović za novo odvajanje Mege. Na poluvreme se otišlo sa plus 16, 53:37.

U trećoj četvrtini je i definitivno odlučen pobednik kada je serijom 9:0 Mega Leks otišao na +25, 62:37 a u poslednjih 10 minuta se ušlo sa 74:50.

U četvrtoj četvrtini su, kao i u prošloj utakmici, priliku dobili igrači sa klupe koji su nastavili sa dobrom igrom i taj period dobili sa 26:19 za novu stotku Mege i konačan rezultat 100:69.

Mega Leks: Kešelj 14 poena, Krstić 6 poena, Jaramaz 6 poena, Veljković 4 poena, Miljenović 9 poena, Bojić 6 poena, Jokić 9 poena i 6 skokova, Šulović 4 poena, Vebster 21 poen (5-7 za 3 poena), Simović 2 poena, Zagorac 10 poena, Nikolić 9 poena i 7 skokova.

U redovima Konstantina najbolji su bili Danilo Tasić sa 15 poena i Petar Despotović sa 12 poena i devet skokova.

Narednu utakmicu košarkaši Mega Leksa igraju u četvrtak 14. maja, kada gostuju u Železniku FMP-u.

Milenko Veljković:”Dobro smo otvorili utakmicu ali je usledio mali pad u drugoj četvrtini posle koje smo se digli. Imamo vere u nastavak dobrih igara u Superligi”.

Dejan Milojević:”Još jedna dobra utakmica. Posle tri poraza na startu Superlige, usledile su naše dve pobede. Dobra igra uz dobru odbranu daje rezultat. Prvu četvrtinu smo rešili sa 26 razlike što mi je omogućilo da kasnije pružim šansu svim igračima. Liga ide brzo i već u četvrtak igramo novu utakmicu koju moramo da pobedimo”.