MEGA PORAŽENA U XVI KOLU ABA LIGE

Košarkaši Mega Leksa izgubili su na gostovanju u Zagrebu, od Cibone sa 84:80 (26:22, 23:19, 24:18, 11:21), u meču XVI kola ABA lige.

Fenomenalna igra Miljenovića, kome  je skok nedostajao za tripl-dabl, jer je susret u dvorani „Dražen Petrović“ završio sa 16 poena, 11 asistencija i devet uhvaćenih lopti, kao ni 26 poena Muslija, nisu bili dovoljni da Mega ostvari još jednu pobedu.

U timu Cibone najbolji su bili Mavra sa 14, Rozić i Kuridža sa po 13 I Krušlin sa 11 poena.

Dejan Milojević, trener Mega Leksa:

Čestitam ekipi Cibone. Bili su pametniji u samoj završnici. Imali smo problem u obrani. Bila je mala šansa kad smo došli na 3-4 poena razlike, ali odigrali smo neke ne pametne napade. Ovo nam je sve škola, ali neka rešenja u ključnim trenucima morala su biti puno bolja. Jako loše smo završili drugu četvrtinu. Nismo napad odigrali do kraja. Na četiri razlike pred kraj promašili smo dva bacanja i čist šut i to je odlučilo utakmicu.“

Nenad Miljenović, igrač Mega Leksa:

„Nismo bili dovoljno pametni i koncentrisani. Osetili smo da možemo pobediti, ali loše smo odigrali u obrani. Sad se što bolje trebamo spremiti za sledeće utakmice koje nam dolaze u nastavku ABA Lige.“

Cibona u sledećem kolu gostuje Zadru, a Mega dočekuje Crvenu Zvezdu u nedelju 11.01.2015. u 19h.