MEGA BEZ PREOKRETA U PODGORICI!

Košarkaši Mega Leksa su u okviru 3. kola ABA lige poraženi u Podgorici od Budućnosti sa 71:56 (28:12, 19:19, 8:14, 16:11). Mega je u toku meča gubila i sa 23 poena razlike ali je početkom poslednje četvrtine uspela da smanji prednost domaće ekipe na samo 4 poena. Nažalost, ponestalo je snage igračima Mege za potpuni preokret pa je domaća ekipa zasluženo pobedila. Zbog povreda nisu nastupili Ivanović, Zagorac i Kaba.

Mega Leks je solidno počeo utakmicu i posle 4 minuta vodio sa 5:8 uz dve trojke Luvavua. Od tog trenutka Budućnost apsolutno preuzima kontrolu utakmice uz odličan šut za tri poena dok je Mega ušla u seriju izgubljenih lopti. Budućnost rešava prvu četvrtinu sa 28:12.

Ni druga četvrtina nije dobro krenula pa Budućnost stiže do plus 23, 35:12. Posle tajm-auta Milojevića, Mega uspeva da se pokrene u napadu i do poluvremena smanjuje na 16 poena razlike, 47:31.

U trećoj četvrtini je poene vezao Jaramaz pa Mega spušta na 11 poena razlike. Usledio je period izjednačene igre a u 29. minutu Mega Leks prvi put posle dugo vremena uspeva da spusti razliku na jednocifrenu, 9 a na poslednjih 10 minuta se odlazi sa 55:45.

Nikolić otvara poslednji period trojkom a potom i Jaramaz ulazom smanjuje na 5 razlike. Luvavu pogađa jedno slobodno bacanje ali posle više od 5 minuta bez poena, Budućnost pogađa 3 trojke i vraća dvocifrenu prednost, 66:53. Do kraja meča, košarkaši Mege nisu imali snage za preokret pa je utakmica završena rezultatom 71:56.

Mega Leks: Simić, Aranitović 2, Đoković 2, Jaramaz 17 poena i 4 asistencije, Veljković, Ivanović, Samardžiski, Pavlović, Luvavu-Kabaro 19 poena, 5 skokova i 5 ukradenih lopti, Simeunović 2 poena i 4 skoka, Nikolić 3 poena i 5 skokova, Janković 11 poena i 5 skokova.

Budućnost VOLI: Suad Šehović 23, Jaramaz, Subotić 4, Sead Šehović 10, Čarapić 6, Kuk, Baćović, Ilić 3, Dragićević 13,  Marić, Rikić 4, Devo 12.

Mega Leks u 4. kolu ABA lige 9. oktobra u Sremskoj Mitrovici dočekuje MZT Skopje a ulaz na ovaj meč je besplatan.