PORAZ JUNIORA MEGE U XI KOLU JUNIORSKE LIGE

KK Mega Leks – KK Borac Čačak

74:76 (21:16, 9:21, 22:18, 22:21)

Ovo je bila izvanredna utakmica, čiji su protagonisti  bili veoma raspoloženi i svakako zadovoljili ukuse košarkaške publike u hali Basket City. Prvu četvrtinu dobija Mega Leks 21:16 u jednoj rovovskoj borbi, gde je prednjačio Vulikić Luka sjajnom organizacijom igre kao i realizacijom. Ispostavilo se da će njegova izvanredna igra biti dovoljna da bude MVP utakmice sa 33 index poena.  Kvalitetni gosti se naravno nisu predavali, zaigrali su čvršće i dobili drugi period sa 21:9. Najbolji u tom periodu kod gostiju, kao uostalom i na celoj utakmici su bili Popović, Čarapić i Gavrilović. Bilo je jasno da će Mega pokušati u drugom poluvremenu da nametne svoj ritam, što joj i uspeva. Pre svega dobrom odbranom i kontranapadom  domaćin uspeva da dobije ovaj period sa 22:18. Četvrta četvrtina je protekla u rovovskoj borbi gde je završnica pripala gostima koji su u poslednjih 6 sekundi meča uspeli da pogode za tri poena i tako dobiju već izgubljenu utakmicu. Konačan rezultat 76:74 za goste. Ne bi bilo nezasluženo da je slavila i domaća ekipa.