PORAZ KADETA MEGE SUPER U NESVAKIDAŠNJEM FINALU ZAVRŠNOG TURNIRA
Kadeti Mege Super nisu uspeli da odbrane titulu u Triglav Kadetskoj ligi Srbije, pošto su u finalu završnog turnira izgubili od ekipe Dinamika rezultatom 88:97 (27:21, 21:29, 21:21, 19:26). Finale u FMP Areni igralo se iz dva dana, s ozbirom da je utakmica u ponedeljak primarno prekinita zbog nestanka struje sredinom četvrte četvrtine. Nastavak je odigran u utorak od 13.00, a ekipa Mege nije uspela da dođe do prednosti u završnici, te je titula završila u rukama igrača Dinamika.
U ekipi Lazara Jovičića se u finalu istakao Lun Jarc sa 33 poena i 10 skokova (indeks 38), a ispratili su ga Petar Bjelica sa 23 poena i osam skokova (indeks 25), kao i Vuk Stepanović sa 10 poena i 11 asistencija, dok je Mak Omerović postigao 14 poena i podelio osam završnih dodavanja.
Petar Bjelica je i najbolji strelac završnog turnira, a uvršten je i u idealnu petorku, dok je u izboru trenera nagrađen i priznanjem za fer-plej.
Kadeti Mege Super su tako četvrti put zaustavljeni u finalu domaćeg prvenstva, koje su pet puta osvajali.
Mega Super: Jarc 33 (10 sk, in 38), Stepanović 10 (11 as), Omerović 14 (8 as), Mrđen, Tomanić, Bjelica 23 (8 sk, in 25), Vojinović, Šaraba, Avdalović, Vujović 2, Papan 6 (6 sk).
Foto: Mega Superbet


English

















