JUNIORI MEGA MIS-A NASTAVILI NIZ SA PLUS 58, JOŠ JEDNA PREPREKA NA PUTU KA SAVRŠENOM UČINKU

Juniori Mega MIS-a ni posle utakmice 21. kola Roda Juniorske lige Srbije ne znaju za poraz, pošto su u TC Dejan Milojević savladali vršnjake iz Konstantina 113:55 (25:5, 33:18, 34:9, 21:23). Izabranici Dragoljuba Avramovića su u prvoj četvrtini dozvolili rivalu da postigne samo pet poena, pa su sa plus 20 dočekali prvi, a potom i sa viškom od 35 poena veliki odmor. U trećoj četvrtini je rival ponovo stao na jednocifrenom broju, pa je ostalo još samo da se vidi sa kojom razlikom će Mega MIS upisati 21. uzastopnu pobedu. Rutinski su domaći košarkaši priveli meč kraju i sačuvali šansu da ligaški deo takmičenja okončaju neporaženi.

Ognjen Nikolić je predvodio pobednički sastav sa 18 poena i osam skokova za indeks 25, a na pragu dabl-dabla su bili i Petar Ostojić sa 13 poena i devet uhvaćenih lopti, kao i Nikola Karalić sa 10 poena i devet asistencija. Abdramane Sibi je susret okončao sa 16 poena (indeks 20), dok je Vuk Danilović brojao do 13 (indeks 22). Treba istaći i da je trener Avramović dao šansu svim igračima iz protokola, da nijedan nije proveo jednocifren broj minuta u igri, a da se njih čak 11 upisalo u listu strelaca.

Na putu ka savršenoj ligaškoj fazi sezone juniorima Mega MIS-a stoji još samo Borac Mozzart, kojem će gostovati u poslednjoj, 22. rundi takmičenja.

Mega MIS: Božilović 5, Danilović 13 (indeks 22), Solomun 8, Sibi 16 (indeks 20), Karalić 10 (9 as), Nikolić 18 (8 sk, indeks 25), Marković 6, Mlađenović 7 (4 uk), Bačko 9, Ostojić 13 (9 sk), Filipović 8, Milosavčević