JUNIORI MEGA MIS-A NASTAVILI DA NIŽU POBEDE

U okviru 12. kola Roda Juniorske lige Srbije, juniori Mega MIS-a ubeležili su novu pobedu, pošto su u TC Dejan Milojević savladali vršnjake iz BKK Radnički 79:59 (12:17, 21:18, 26:7, 20:17). Gost je bolje otvorio utakmicu, stekao prednost posle uvodnih 10 minuta i sačuvao je do poluvremena. Ipak, u trećoj četvrtini izabranici Dragoljuba Avramovića su podigli broj obrtaja, dozvolili rivalu svega sedam poena i stekli ključnu prednost, koju su do kraja bez većih problema odbranili, a čak i uvećali. Mega je tako tako i posle 12 mečeva ostala jedini neporaženi tim u takmičenju i sa maksimalnim učinkom se osamila na vrhu tabele.

Ognjen Srzentić se izdvojio u pobedničkom sastavu sa 22 poena, osam skokova i pet asistencija. Nije izgubio nijednu loptu, te je sa indeksom 31 bio najkorisniji igrač na susretu. Ispratio ga je Abdramane Sibi sa 16 poena, sedam skokova, kao i po pet blokada i asistencija, te je meč okončao sa indeksom 23. Dvocifren je u Megi bio još Ognjen Nikolić sa 14 poena.

Juniori Mege su tako na najbolji mogući način otvorili drugi krug borbe u Roda Juniorskoj ligi Srbije, a u narednom kolu ih čeka gostovanje ekipi Crvene zvezde.

Mega MIS: Božilović, Danilović 5, Solomun 6, Sibi 16 (7 sk, 5 as, 5 bk, in 23), Karalić 7, Nikolić 14, Marković 1, Mlađenović, Srzentić 22 (8 sk, 5 as, in 31), Bačko 4, Filipović 1, Milosavčević 3