JUNIORI MEGA MIS-A POBEDOM NAD RADNIČKIM KRENULI U ODBRANU TRONA U RODA JUNIORSKOJ LIGI SRBIJE

Juniori Mega MIS-a trijumfalno su startovali novu sezonu u Roda Juniorskoj ligi Srbije, pošto su kao gosti savladali BKK Radnički u prvom kolu 80:88 (20:31, 13:18, 16:21, 31:18). Izabranici Dragoljuba Avramovića su dobro otvorili meč, uvećavali prednost iz deonice u deonicu, da bi posle 30 minuta vodili sa 21 razlike. Domaćin je u poslednjoj četvrtini uspeo da se trgne, priđe na šest poena zaostatka, ali Mega se odbranila i trijumfom krenula u odbranu ttitule.

Abdramane Sibi je bio centralna figura prve utakmice u novoj sezoni Juniorske lige, pošto je susret okončao sa 15 poena, 18 skokova i sedam blokada, za indeks korisnosti 40. Ispratili su ga Ognjen Srzentić sa 15 poena i sedam uhvaćenih lopti, Luka Solomun sa 14 i Ognjen Nikolić sa 13 poena i sedam skokova.

U narednom kolu juniori Mega MIS-a će dočekati vršnjake iz Crvene zvezde, a susret je zakazan za subotu, 4. novembar u hali Mega Factory.

Mega MIS: Danilović 2, Lazarevski 9, Solomun 14, Sibi 15 (18 sk, 7 bl, 40 in), Karalić 3, Nikolić 13 (7 sk), Srzentić 15 (7 sk), Spalević, Bačko 6, Ostojić, Filipović 4, Milosavčević 7