BARAĆ: „KOD NAS NE POSTOJI SAMO NEKOLIKO IGRAČA, VEĆ CEO TIM“

Košarkaši Mega MIS-a su u finalu Kupa Radivoja Koraća! Posle velike borbe i sjajnog preokreta u poslednjoj četvrtini savladali su u niškoj dvorani Čair ekipu FMP SoccerBeta – 67:86 (24:20, 16:10, 14:22, 13:34). Izabranici Marka Baraća nisu najbolje otvorili utakmicu, ali su se na vreme konsolidovali i stigli do preokreta. Ipak u finišu prve deonice Panteri su vratili prednost, gubila je Mega i 17 razlike, pa je rival dočekao veliki odmora sa 10 poena viška. Odbilo je FMP jak nalet Mege u trećoj deonici, ali bila je to samo najava oluje Baraćevi izabranika. Serijom trojki su preuzeli kontrolu, slomili otpor rivala i postigli čak 34 poena u poslednjih 10 minute, pa su tako izborili plasman u finale, gde će igrati sa boljim iz duela između Partizan Mozzart Beta i Crvene Zvezde Meridianbet.

Trener Marko Barać je posle velike pobede izneo utiske:

Velika pobeda za nas i pored nešto lošijeg starta, gde nas je FMP izbacio iz napadačkog ritma i nismo uspeli da se adaptiramo. Došlo je do pada energije kada je zagrađivanje koša u pitanju, gde su dominirali u skoku u prvom poluvremenu iako je to bio jedan od osnovnih zadataka za današnju utakmicu. Kada smo našli rešenje za te napadačke stvari, došlo je puno više energije i na pritisak koji smo imali na loptu priključili su se visoki igrači i u drugom poluvremenu je bila drugačija slika što se skokova tiče. U najavi sam napominjao da u našem timu ne postoji samo nekoliko igrača, već praktično ceo tim. To se pokazalo večeras, neki momci su koji su veoma bitan deo našeg tima večeras su preuzeli odgovornost i u drugom poluvremenu ubacili neke šuteve i puno pomogli da se pobedi. Čestitam svim igračima još jednom na dobroj utakmici, velikom preokretu i važnoj pobedi i želim FMPu da ostvari svoje ciljeve u drugim takmičenjima,

rekao je Barać.

Na pitanje novinara i učinku igrača sa klupe dodao je:

– Veoma je bitno što se to desilo, samo to nisu moji rezervni igrači, već moji igrači. Od prvog do 12, danas je svako dao doprinos. Neki igrači po statistici nešto veći kada je bilo bitno. Međutim način na koji rade i treniraju igrači koji imaju nešto manju minutažu, energija koju donose svakodnevno u salu mi je nagovestilo da bi to moglo da se desi,

istakao je Barać

Sledi veliko finale, koje je na programu u subotu od 21.00, protiv Partizana ili Crvene Zvezde.