BARAĆ: „CIBONA NAS UVELA U RITAM KOJI JOJ ODGOVARA, ODGOVORILI SMO NA POGREŠAN NAČIN, MORAMO DA SE MENJAMO“

Košarkaši Mega MIS-a izgubili su od Cibone u četvrtom kolu ABA lige posle produžetka 93:100 (23:34, 26:22, 18:18, 24:17, 2:9). Izabranici Marka Baraća su uprkos požrtvovanoj igri većim delom susreta bili u zaostatku, ali su zaigrali najbolje kada je bilo najpotrebnije. Došli su do preokreta u završnici, bili na pragu pobede. Ipak, gosti su u poslednji čas poravnali i otišlo se u produžetak. U dodatnih pet minuta su potom preokrenuli i upisali trijumf. Mega tako ima učinak 0-4, dok je Cibona ubeležila drugu pobedu (2-2).

Trener Mege Marko Barać je na konferenciji za medije izneo utiske:

Čestitam gostima na zasluženoj pobedi, uspeli su da uvedu utakmicu u ritam koji im odgovora, igre „pet na pet“ i čitanja napada. Probali smo da odgovorimo na pogrešan način. Dogovor je bio da se utakmica ubrza pre svega agresivnom odbranom, načinom na koji pritiskamo po čitavom terenu, međutim nismo još došli do tog nivoa da razumemo na koji način se to radi. Pokušali smo potpuno suprotno, uzimanjem ishitrenih rešenja u napadu i uveli se u nedostatak samopouzdanja. Na nama je da nastavimo da radimo, treniramo. Analiziraćemo utakmicu. Moramo da se menjamo, da shvatimo šta je danas Cibona radila i to je nešto što će raditi svi timovi koji vide velike prednosti na terenu u individualnom smislu. Moramo da se pogledamo, da shvatimo šta se dešava i radimo da se to popravi,

rekao je Barać

Do detalja je analizirao i tok utakmice:

Kada primite 56 poena u prvom poluvremenu, nema šta da se priča o agresivnosti u odbrani. Problem je bio i konstantno targetiranje prevelikog broja naših igrača od strane Cibone koja je na previše pozicija imala veliku prednost napadački, karakterno, individualno… Na svaki način. U drugom poluvremenu smo uspeli da uspostavimo agresivnost na lopti, igru na čitavom terenu, da ubrzamo na način na koji smo se spremali čitave nedelje i to je dalo rezultate. Probali smo da sakrijemo taj veliki broj igrača koji su bili meta za igru jedan na jedan određenim korekcijama i to je dovelo da imamo prednost na nekoliko minuta do kraja i završnicu koja je trebalo da bude stvar rutine. Sve što je trebalo da radimo je da ne dozvolimo brojčanu prednost na terenu, otvorene šuteve i igru dva plus jedan. Sve što sam zahtevao, desilo se suprotno. Jedna trojka, doduše iz velike daljine, dva puta neke dva plus jedan situacije i okrećemo se u situaciju u kojoj imamo nekoliko sekundi do kraja i igru na otvorenom terenu. U tom momentu je došlo do nesporazuma kod odbrane i prostora za prodor našeg najboljeg igrača za to, međutim, usledila je pogrešna odluka i napadanje u dubinu bez pregleda igre. U produžetku ubačena dva poena su posledica sakrivanja defanzivnih „mečapova“ i traženja postave koja defanzivno može da odgovori individualno i karakterno. To je dovela do toga da napadački izgubimo svežinu i ritam,

zaključio je trener Mega MIS-a Marko Barać.

U narednom kolu košarkaši Mege gostuju Partizanu, a meč je na programu u u nedelju (30. oktobar) od 21 čas.

Foto 2: Mega MIS/Ivica Veselinov