MEGA NEDOVOLJNO AGRESIVNA, ZVEZDA TROJKAMA DO 1-0 U SERIJI

Mega bez rešenja za trojke Zvezde!

Košarkaši Mega Mozzarta su u okviru prve utakmice polufinala plej-ofa Superlige izgubili od Crvene zvezde mts 114:78 (33:15, 25:24, 31:17, 25:22). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su uspevali u prvom poluvremenu do finiša da budu u igri, ali je Zvezda serijom trojki (ukupno 22) prelomila utakmicu u hali Aleksandar Nikolić i došla do ubedljive pobede.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Samson Ružencev sa 16 poena i Boriša Simanić sa 15. U ekipi Crvene zvezde su se istakli Nikola Ivanović sa 25 poena i Ognjen Dobrić sa 16.

Ovom pobedom je Crvena zvezda povela sa 1:0 u polufinalnoj seriji koja se igra na dve pobede. Druga utakmica na programu je već u nedelju 12. juna od 12 časova u hali Mega Factory a eventualna majstorica u utorak 14. juna u hali Aleksandar Nikolić. Ulaznica za utakmicu u hali Mega Factory više nema pošto su zbog ograničenog kapaciteta hale, iste u ograničenom broju podeljenje prijateljima i sponzorima kluba, te ulaz u halu bez karte neće biti moguć.

Mega je započela utakmicu sa petorkom Uskoković, Ružencev, Cerovina, Simanić, Mušikić. Zvezda sa dve trojke otvara utakmicu sa 8:2, ali uzvraća Mega serijom 8:0 za prvo vođstvo. Igra se u serijama, Mega gubi nekoliko lopti što Zvezda kažnjava trojkama Ivanovića za 22:13. Do kraja četvrtine je Zvezda novim trojkama i sa linije slobodnih bacanja došla do 18 poena razlike, 33:15.

Sjajna saradnja Uskokovića i Rudana na početku druge četvrtine i Mega prilazi na minus 10. Na drugoj strani Marković pogađa trojku i ulaz pod faulom, ali Rudan, Ružencev i Cerovina vraćaju Megu na minus 8. Ipak, Ivanović je nezaustavljiv i sa ukupno 6 trojki u prvom poluvremenu donosi domaćoj ekipi ubedljivu prednost, 58:39 posle 20 minuta igre.

Nastavila je Zvezda da pogađa za tri poena i u trećoj četvrtini i u tom periodu je i definitivno prelomila utakmicu u svoju korist, pa je rezultat pred poslednju četvrtinu 89:56. U poslednjoj četvrtini su rezervisti na obe strane dobili priliku a konačan rezultat je bio 114:78.

Crvena zvezda mts: Lazarević 11, Davidovac 2, Mitrović 3, Lazić 12, Dobrić 16, Holins 14, Simonović 6, Ivanović 25, Marković 14 (11 asistencija), Vajt 7, Kuzmić 2, Cirbes 2.

Mega Mozzart: Paunović 2, Vujić, Ružencev 16, Rudan 13, Uskoković 5 (10 asistencija), Kočović, Kovačević 4, Cerovina 13, Grbović 4, Simanić 15, Mušikić 6, Bogavac.