MEGA BEMAX BROJAO DO 125 PROTIV DINAMIKA ZA POTVRDU PLASMANA U PLEJ-OF

Košarkaši Mega Bemaxa su obezbedili plasman u plej-of Superlige pošto su u okviru devetog kola u hali Mega Factory ubedljivo savladali Dynamic VIP PAY sa 125:98 (32:14, 41:27, 27:35, 25:22). Izabranici trenera Dejana Milojevića su odigrali posebno fantastično prvo poluvreme u kom su postigli 73 poena uz šut za 3 poena 11 od 16, pa pitanje pobednika do kraja utakmice nije dolazilo u pitanje. Sa ovim trijumfom Mega se odvojila na dve pobede prednosti u odnosu na pratioce Dinamik i Novi Pazar, čime je potvrđen plej-of u kome će Mega igrati protiv Crvene zvezde mts. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Andriju Marjanovića dok je Goga Bitadze bio u sastavu, ali nije ulazio u igru.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 30 poena (6 trojki) i Stefan Fundić sa 22 poena.. U ekipi Dinamika su se istakli Đoko Šalić sa 28 poena i Mirko Đerić sa 27.

Posle 9 odigranih kola Mega Bemax je na 2. mestu sa 6 pobeda i 3 poraza dok je Dinamik ostao na 4 pobede. U poslednjem kolu u četvrtak 30. maja od 19:30 Mega gostuje u Pančevu ekipi Tamiša.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Atić, Ilić, Mišković. Ilić otvara utakmicu zakucavanjem, a zatim Mišković i Atić nastavljaju sa trojkama pa Mega vodi 13:9. Od tog trenutka kreće serija Mege 19:2 uz nekoliko sjajnih poteza Mokoke i Atića pa je rezultat posle prvih 10 minuta 32:14.

Mega nastavlja da rešeta koš gostiju sa 7 trojki u kratkom periodu, mada je i Dinamik vrlo precizan za 3, pa je rezultat 63:36. Fundić sjajno rešava nekoliko situacija pod košem pa je posle 18 minuta igre već plus 30, 69:39. Ilić pogađa polaganje za 41. poen u drugoj četvrtini i za rezultat 73:41 na poluvremenu.

Dinamik je uspeo malo da poveže igru početkom drugog poluvremena i da smanji razliku na 23 poena, ali Fundić, Mokoka i Mišković odbijaju taj napad gostujuće ekipe, da Fundić zakucavanjem doveo Megu do 100. poena već na kraju treće četvrtine, 100:76.

U poslednjoj četvrtini su šansu dobili i igrači sa manjom minutažom za konačnih 125:98.

Mega Bemax: Janjić 4, Zarić 5, Ašćerić 8, Mišković 30, Čarapić 7 (9 asistencija), Atić 13, Bitadze, Koprivica 9, Mokoka 18 (8 asistencija), Ilić 9 (10 skokova), Fundić 22.

Dynamic VIP PAY: Grbović 7, Beslać 19, Đorđević 2, Kutlešić, Vasiljević 3, Stepanović, Đerić 27, Rakićević 5, Jovanović, Ostojić 3, Slijepčević 4, Šalić 28.