MEGA PROMAŠIVALA TROJKE, BUDUĆNOST SLAVILA U MITROVICI

Košarkaši Mega Bemaxa u okviru 21. kola ABA lige nisu uspeli da naprave veliko iznenađenje u Sremskoj Mitrovici pošto je aktuelni šampion takmičenja Budućnost VOLI slavila sa 70:77 (11:17, 18:19, 15:19, 26:22). Izabranici trenera Dejana Milojevića su u nekoliko navrata uspevali da smanje razliku gostujuće ekipe, ali ih je slab šut, pre svega za 3 poena (3 od 25) na kraju koštao šanse da se bore u neizvesnoj završnici.Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povrede nije mogao da računa na Ognjena Čarapića koji je bio u sastavu ekipe, ali nije ulazio u igru.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Edin Atić sa 15 poena koji je imao i 11 skokova i 6 asistencija, kao i Zoran Nikolić sa 14 poena. U ekipi Budućnosti se istakao Goga Bitadze sa 22 poena.

Posle 21. kola ABA lige, Mega Bemax je na 5. mestu sa skorom 10-11 dok je Budućnost zabeležila 15. pobedu. U poslednjem kolu ABA lige u ovoj sezoni, košarkaši Mege će u subotu 16. marta od 19 časova gostovati Crvenoj zvezdi mts.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Atić, Mišković i Nikolić. Tvrde odbrane na obe strane na početku meča, gde Ašćerić pogađa prve poene pod košem za Megu. Kratak post u napadu Mege prekida Mišković trojkom za 9:9. Budućnost poentira iz skoka u napadu, ali Ašćerić poentira iz ulaza za novo izjednačenje. Finiš pripada gostima kojim serijom 0:6 postavljaju rezultat posle prvih 10 minuta, 11:17.

Odlična odbrana Mege na početku druge četvrtine gde su Budućnost držali na samo 2 poena sa slobodnih bacanja nakon 4 i po minuta igre. Prvenstveno poeima iz reketa Mega stiže do 19:19, ali Budućnost uspeva da vrati prednost iz kontre. Na minut i po do kraja je plus 10 za Budućnost, ali Mege preko Fundića i Ratkovice nije dozvolila dalje odlepljivanje pa je rezultat na poluvremenu 29:36.

Posle pauze na poluvremenu, Nikolić se u nekoliko navrata dobro snalazi u reketu Budućnosti, ali gosti trojkama odbijaju napade Mege. Bitadze sa nekoliko zakucavanja dovodi Budućnost do plus 15, a rezultat pred poslednjih 10 minuta je 44:55.

Atić je pokrenuo saigrače u napadu u poslednjoj deonici, Mega je uspela da priđe na 7 poena razlike, ali je u nekoliko napada ispustila šansu da dođe do egala. Budućnost polaganjima i zakucavanjima uspeva da izbegne neizvesnu završnicu pa je rezultat na kraju 70:77.

Mega Bemax: Janjić, Marjanović 2, Ratkovica 3, Ašćerić 6, Mišković 10 (8 skokova), Čarapić, Atić 15 (11 skokova, 6 asistencija, indeks 27), Koprivica, Nikolić 14, Mokoka 6, Fundić 6, Stanić 8.

Budućnost VOLI: Džekson 12, Kol 12, Su. Šehović 6, E. Klark 10, Barović 1, K. Klark 6, Se. Šehović 5, Gordić 3, Bitadze 22, Popović, Bel, Vilijams.