MEGA U FINIŠU ISPUSTILA POBEDU NAD SAN LORENCOM

Košarkaši Mega Bemaxa su u finišu meča ispustili pobedu protiv prvaka Južne Amerike San Lorenca pošto je argentinska ekipa slavila sa 85:83 (16:18, 23:27, 20:21, 26:17) u Atlantis Impirial Areni u okviru mini-turneje na Bahamima. Izabranici trenera Dejana Milojevića su imali prednost tokom najvećeg dela susreta, uspeli u više navrata da odbiju serije San Lorenca, ali u finišu nisu bili dovoljno koncentisani pa je San Lorenco trojkom na 3 i po sekunde do kraja došao do pobede.

Mega Bemax se u nedelju 12. avgusta sat vremena posle ponoći sastaje sa ekipom Kentaki Vajldkets u okviru centralnog događaja NCAA tima na Bahamima, uz direktan prenos na TV Arena sport, kao i na dva ESPN kanala.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Kostja Mušidi sa 20 i Goga Bitadze sa 15 poena dok se u ekipi San Lorenca istakao Markos Mata sa 19 poena.

Košarkaši Mege su bolje započeli meč i dobrom odbranom stigli do dvocifrene prednosti u prvoj četvrtini, 7:18, ali je argentinskoj ekipi pripao finiš perioda pa je rezultat posle prvih 10 minuta 16:18 u korist Mege, uz dobru igru Ašćerića i Mušidija. U drugoj četvrtini se razigrao Bitadze, Mega je stigla i do 12 poena prednosti, ali igrači San Lorenca nisu dozvolili dalje odlepljivanje, pa se na odmor otišlo sa 39:45.

Treća četvrtina je bila u znaku Kostje Mušidija koji je sa 11 poena u ovom periodu odbio napade argentinske ekipe pa je Mega pred poslednjih 10 minuta imala prednost 59:66. U poslednjoj četvrtini San Lorenco serijom 8:0 prelazi u vođstvo (72:70), ali je Mega uspela i taj napad da odbije i da vrati prednost od 5 poena. Ipak, finiš je pripao argentinskoj ekipi koja je pri nerešenom rezultatu trojkom na 3 i po sekunde do kraja  došla do pobede.

San Lorenco de Almagro: Kurnel 5, Doson 2, Taker 13, Sims 16, Mata 19, Agire, Fželerup 3, Vildosa 9, Kardo, Kalfani, Bihuriet, Mejinse 18.

Mega Bemax: Mušidi 20 (5 skokova), Janjić, Marjanović 3, Ratkovica 1, Ašćerić 11 (5 skokova, 6 asistencija), Čarapić 2, Mokoka 9, Bitadze 15, Stanić 6, Koprivica 4, Mišković 2, Fundić 10 (5 skokova).