MEGA BEZ ENERGIJE PROTIV ZVEZDE, CRVENO-BELI UBEDLJIVO SLAVILI

Košarkaši Mega Bemaxa su odigrali slab meč u hali Aleksandar Nikolić u Beogradu gde su u okviru 2. kola Super lige izgubili od Crvene zvezde mts sa 91:64 (27:10, 19:19, 22:13. 23:22). Izabranici trenera Dejana Milojevića su loše ušli u meč, dozvolili previše otvorenih šuteva igračima Zvezde što je domaća ekipa umela da kazni i na kraju da ubedljivo trijumfuje.

Trener Mege na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Ognjena Jaramaza, Kostju Mušidija, Mihaila Jovičića i Stefana Fundića

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Goga Bitadze sa 16 i Andrija Marjanović sa 11 poena. U Crvenoj zvezdi su se istakli Stefan Janković i Džejms Feldin sa po 17 poena. Posle 2 odigrana kola Super lige, Mega Bemax ima skor 1-1 i u narednom kolu u utorak 24. aprila od 19 časova dočekuje Mladost u hali Mega Factory u Beogradu.

Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Čarapić, Cerovina, Marjanović, Mišković, Bitadze. Slab početak igrača Mege pa Zvezda sa nekoliko pogođen trojki otvara meč sa serijom 15:2. Ašćerić i Bitadze uspevaju na kratko da trgnu ekipu, Mega smanjuje na 18:10, ali Zvezda završava prvu četvrtinu serijom 9:0 za 27:10.

Na početku druge četvrtine Zvezda stiže do plus 21, ali je Samardžiski dobar pod oba koša međutim, sa nekoliko promašenih slobodnih bacanja Mega ne uspeva da uhvati priključak. Marjanović počinje da pogađa a priključuje se i Čarapić sa ulazom, pa se na poluvreme otišlo sa 46:29.

U trećoj četvrtini je domaća ekipa nastavila da pogađa otvorene šuteve za 63:34. Usledilo je nekoliko dobrih odbrana igrača Mege a u napadu je dobar bio Bitadze pa je minus smanjen na 23 poena. Ipak, Zvezda koristi greške igrača Mege u odbrani pa je rezultat pred poslednjih 10 minuta 68:42.

U poslednjoj četvrtini su dobre role imali Ašćerić i Lazić a konačan rezultat je bio 91:64.

Crvena zvezda mts: Čović 15, Kešelj 2, Davidovac 1, Lazić 10, Radanov 9, Dobrić, Feldin 17, Janković 17, Ročesti 3, Omić 3, Lesor 10, Jovanović 4.

Mega Bemax: Musić, Marjanović 11, Ašćerić 8, Čarapić 6, Bitadze 16 (7 skokova), Lazić 9, Koprivica 4, Samardžiski 4, Mišković 6 (10 skokova), Cerovina, Fundić.