JARAMAZ U POSLEDNJOJ SEKUNDI ZA POBEDU PROTIV FMP-A!

Košarkaši Mega Bemaxa su iako desetkovani povredama, košem Jaramaza u poslednjoj sekundi savladali FMP sa 74:72 (23:23, 10:17, 21:19, 20:13) okviru meča 20. kola ABA lige koji je odigran u Sremskoj Mitrovici. Izabranici Dejana Milojevića su izuzetno borbenom igrom, pogotovo u drugom poluvremenu, uspeli da dođu do sjajne pobede pošto je Jaramaz u poslednjoj sekundi pogodio šut sa 6 metara za veliko slavlje u hali PSC Pinki. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Kostju Mušidija, Stefana Fundića i Mihaila Jovičića dok je Nikola Mišković bio u sastavu, ali nije ulazio u igru.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Ognjen Jaramaz sa 20 i Vlatko Čančar sa 12 poena dok su se u ekipi iz Železnika istakli Filip Čović i Stefan Pot sa po 18 poena. Posle 20 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima 7 pobeda dok FMP ima 2 trijumfa više.

Košarkaše Mege očekuje takmičenje u Kupu Radivoja Koraća u Nišu gde će se narednog petka 16. februara od 17 časova sastati u četvrtfinalu sa ekipom Dynamic VIP PAY.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom: Čarapić, Jaramaz, Marjanović, Čančar i Bitadze. Dobra odbrana Mege na početku meča pa je posle 3 minuta rezultat 8:2 uz sjajnu blokadu Jaramaza. Plej Mege je raspoložen i u napadu pa je posle pogođenog ulaza pod faulom rezultat 11:4. FMP uspeva da napravi mini seriju, stiže do nerešenog rezultata 14:14, ali Čančar trojkom vraća prednost. Do kraja četvrtine se igral koš za koš a rezultat posle 10 minuta postavlja Rebić ulazom za 23:23.

Odlična odbrana Mege na početku druge četvrtine gde je za 4 minuta primila samo 2 poena pa je rezultat 29:25. FMP pravi seriju 0:6 i prelazi u vođstvo. Čarapić polaže posle rolinga, ali FMP završava četvrtinu sa novom mini serijom 0:5 za 33:40 na poluvremenu.

Bitadze i Čančar pogađaju trojke na startu drugog poluvremena i Mega je na minus 1. Rebić pogađa ulaz a Jaramaz trojku za vođstvo 44:43. Nakon razmene koševa sa obe strane, Radanov vezuje 5 poena za FMP za vođstvo 50:53, da bi se treći period završio sa 54:59.

U poslednjoj četvrtini je sjajan bio Jaramaz koji je za nekoliko minuta postigao 9 poena, ne dozvolivši gostima da se odlepe. Na 3 minuta do kraja, kod rezultata 65:67, Jaramazu je svirana nesportska, Odžo promašuje oba slobodna bacanja, ali pogađa pod košem za 65:69. Lazić posle skoka u napadu i faula pogađa oba slobodna bacanja a potom i Rebić polaže posle ukradene lopte Bitadzea za 69:69. Odžo pogađa pod košem za goste a potom Lazić i Radanov pogađaju po jedno slobodno bacanje. Lazić ispravlja promašaj Jaramaza pod košem za 72:72 na 29 sekundi do kraja. Usledila je sjajna timska odbrana Mege i blokada Bitadzea na Čoviću. Milojević je zatražio tajm-aut na nešto više od 5 sekundi do kraja a u preostalom vremenu Jaramaz pogađa sa vrha kapice za veliku pobedu i slavlje u hali PSC Pinki. Za preostale 0.3 sekunde FMP nije uspeo da ugrozi pobedu Mege, pa je utakmica završena rezultatom 74:72.

Mega Bemax: Rebić 8 (5 asistencija), Sinovec 4, Marjanović 4 (5 skokova), Čančar 12, Čarapić 6, Jaramaz 20, Bitadze 8 (9 skokova), Lazić 8 (7 skokova), Koprivica 4, Samardžiski, Mišković, Kapetanović.

FMP: Lazarević 6, Čović 18, Uskoković, Jeremić 2, Apić 1, Pot 18, Nenadić 3, Radanov 8, Radovanović, Šešlija 2, Simanić, Odžo 14.