JARAMAZ NOSIO MEGU DO UBEDLJIVOG REVANŠA FMP-U

Košarkaši Mega Leksa su odličnom igrom u drugom poluvremenu savladali ekipu FMP-a sa 83:65 (18:23, 26:18, 19:10, 20:14) u okviru 8. kola Mozzart Super lige. Izabranici Dejana Milojevića su u finišu meča bili nadomak podviga da nadoknade poraz od 20 poena razlike iz prvog dela Super lige, ali je FMP uspeo da spusti razliku na konačnih 18 poena. Trener Mega Leksa na ovom meču nije mogao da računa na povređenog Marka Tejića.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Ognjen Jaramaz sa 26 poena i Sava Lešić sa 18 dok se u protivničkoj ekipi istakao Dejan Davidovac sa 18 poena. Posle 8 kola, Mega ima skor 4-4 a naredni meč igra u petak 19. maja od 20:00 kada će u Sremskoj Mitrovici dočekati ekipu Borca.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Jaramaz,  Čančar, Lešić i Kaba. Posle vođstva gostiju na početku meča, Jaramaz i Novak pogađaju trojke za vođstvo Mege 12:10. Ipak, FMP uspeva da napravi mini seriju i da održi vođstvo na kraju prve četvrtine, 18:23.

Gosti čuvaju vođstvo na početku druge četvrtine, ali Spasojević pokreće Megu posle koša iz teške pozicije uz faul. Lešić vezuje trojku i koš a igrači Mege skokovima u napadu dolaze do novih šansi za poene, posle čega su Lešić i Rebić bili precizni za plus 7. Ekipa FMP-a uspeva da izjednači rezultat u samom finišu, ali Spasojević odgovara trojkom za 44:41 posle 20 minuta igre.

Posle pauze na poluvremenu, Jaramaz dobro počinje treću četvrtinu, pogodivši prvo trojku, a potom i za 2 poena. Mušidi poentira posle skoka u napadu Lešića za 56:47 u 29. minutu, zadržavši FMP na samo 6 poena u četvrtini. FMP je precizan sa linije slobodnih bacanja, ali Jaramaz pogađa trojku za prvo dvocifreno vođstvo Mege, 59:49. Lešić sa košem uz faul postavlja rezultat posle 3. četvrtine, 63:51.

U poslednjih 10 minuta Mega je konstatno uvećavala prednost do plus 21, 83:62 u poslednjem minutu, ali je FMP trojkom postavio konačan rezultat, 83:65.

Mega Leks: Mušidi 6, Rebić 9, Lešić 18 (7 skokova), Čarapić, Jaramaz 26, Spasojević 7, Kaba 2 (9 skokova), Čančar, Simeunović 4 (5 skokova), Novak 7, Kapetanović, Samardžiski 4.

FMP: Radanov 2, Čović 9, Davidovac 16, Apić 13, Lazarević 4, Bursać 4, Šešlija 6, Kutlešić 2, Žižić 2, Ljubičić 6, Ostin, Bolden 1.