MEGA U FINIŠU OSTALA BEZ POBEDE NAD PARTIZANOM

Košarkaši Mega Leksa su imali veliku prednost u trećoj četvrtini, ali su na kraju izgubili od Partizana NIS sa 79:84 (19:27, 24:14, 24:13, 12:30) okviru derbija 7. kola Mozzart Super lige. Izabranici Dejana Milojevića su u uzbudljivom finišu ostali bez pobede pa će u narednom kolu protiv FMP-a juriti 4. trijumf u Super Ligi. Trener Mega Leksa na ovom meču nije mogao da računa na povređenog Marka Tejića.

Najefikasniji u redovima Mege je bio Đorđe Simeunović sa 15 poena dok je Sava Lešić zabeležio 11 poena i po 7 skokova i asistencija dok je u redovima Partizana najefikasniji je bio Hečer sa 17 poena. Posle 7 kola, Mega ima skor 3-4 a naredni meč igra u ponedeljak 15. maja od 18:00 kada će u Sremskoj Mitrovici dočekati ekipu FMP-a.

Mega Leks je na ovom meču imao podršku svog bivšeg igrača Timoti Luvavu-Kabaroa, koji je posle sjajne godine u Megi, prošlog leta otišao u Filadelfiju gde je beležio sjajne partije u NBA ligi. Popularni „Timotić“ je tokom celog meča bodrio svoju ekipu a na pauzi između prve i druge četvrtine, priređeno mu je iznenađenje od strane kluba. Luvavu je dobio dres Mege iz ove sezone sa svojim brojem, a poklon mu je uručen od strane predsednika Nadzornog odbora kluba, Aleksandra Seratlića.

U pauzama u toku utakmice, na tribine su ispucavane Roda majice a takmičari koji su uhvatili šarene majice, u poluvremenu utakmice su se takmičili u šutiranju na koš za poklon pakete kompanije Roda.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Mušidi, Čančar, Lešić i Samardžiski. Gosti bolje počinju meč ali Mega trojkama Lešića i Čančara stiže do plus 4. U par minuta je Mega promašila nekoliko slobodnih bacanja pa gosti serijom poena stižu do plus 8 posle 10 minuta, 19:27.

Simeunović i Lešić pokreću Megu na početku druge četvrtine, ali gosti čuvaju prednost. Novak vezuje 5 poena, rezultat je 34:41. Tada kreće fantastična serija Mege, Simeunović pogađa trojku, Kaba je odličan po košem pa se na poluvreme otišlo sa 43:41.

Posle pauze na poluvremenu, nastavljena je serija Mege za plus 16, 59:43. Mega je za 9 minuta postigla 25 poena a primila samo 2. Partizan uspeva da smanji minus na 7 poena, ali Mega uzvraća preko Lešića za plus 13, 67:54 pred poslednjih 10 minuta.

Partizan je uspeo da se vrati u potpunosti u meč u poslednjoj deonici, rezultat u 38. minutu je bio 76:76. U finišu su gosti sa linije slobodnih bacanja na kraju došli do pobede 79:84.

Mega Leks: Mušidi 3, Rebić 12, Lešić 11 (7 skokova i 7 asistencija, indeks 25), Čarapić, Jaramaz 2 (6 asistencija), Spasojević 6, Kaba 9 (7 skokova), Čančar 12, Simeunović 15, Novak 9, Kapetanović, Samardžiski.

Partizan NIS: Ratkovica 12, Vrabac 7, Marinković 9, Veličković 12, Majstorović 2, Birčević 12, Koprivica, Andrić 5, Hečer 17, Pot 4, Karahodžić, Luković 4.