SJAJAN FINIŠ MEGE ZA POBEDU PROTIV VRŠCA

Košarkaši Mega Leksa došli do druge pobede u Mozzart Super ligi pošto su u još jednoj uzbudljivoj završnici savladali KK Vršac sa 93:91 (27:23, 19:26, 24:22, 23:20). U lepoj atmosferi hale PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici, izabranici Dejana Milojevića su gubili sa osam poena razlike na manje od četiri minuta do kraja, ali su na kraju došli do pobede posle pogođenih bacanja Jaramaza na 6 sekundi do kraja i odbranjenog poslednjeg napada. Trener Mege na ovom meču zbog povrede nije mogao da računa na Kostju Mušidija a u igru zbog bolesti nije ulazio ni Radosav Spasojević.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Jaramaz sa 24 i Lešić sa 22 poena dok se kod gostiju istakao Stojadinović sa 17 poena. Posle 3 kola, Mega ima skor 2-1 a naredni meč igra u utorak 2. maja od 18:00 kada će gostovati Crvenoj zvezdi mts.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Jaramaz, Simeunović, Lešić i Kaba. Posle izjednačenog starta meča, Mege preko Simeunovića (11 poena bez promašaja) i Lešića (8 poena) stiže do plus 11 (25:14) u 8. minutu. Usledio je slabiji finiš što je Vršac iskoristio da smanji minus na 4 poena, 27:23 posle prve četvrtine.

Drugu četvrtinu otvara Rebić trojkom za plus 7. Mega održava prednost do sredine perioda kada Vršac uspeva da dođe do egala, a potom i do prednosti, 43:49. Jaramaz pogađa bitnu trojku pa se na poluvreme otišlo sa 46:49.

Jaramaz vezuje 5 poena na početku drugog poluvremena i Mega vraća vođstvo. Gosti ulaze u seriju pogodaka za tri poena i polako stižu do plus 5. Ipak, Rebić i Lešić ne dozvoljavaju odlepljivanje pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa 68:71.

Posle trojke Novaka i poena Jaramaza, činilo se da će Mega prelomiti meč u svoju korist. Vršac vezuje tri pogođene trojke i stiže do plus 8 (80:88) na manje od četiri minuta do kraja. Gosti drže plus 6 u 39. minutu i tada kreće serija Mege. Lešić pogađa za tri, Čančar brzo realizuje napad i kod 88:91, Lešić hvata skok u napadu i pogađa pod faulom. Posle pogođenog dodatnog slobodnog bacanja, rezultat je 91:91. Đerić za goste promašuje za tri, a Jaramaz je potom fauliran na 6 sekundi do kraja, posle čega pogađa oba slobodna bacanja. Mega uspeva da odbrani napad Vršca pošto je Jeftić promašio trojku preko ruke za pobedu, pa je konačan rezultat 93:91.

Mega Leks: Rebić 14 (5 asistencija), Lešić 22 (9 skokova, indeks 28), Čarapić, Jaramaz 24 (4 asistencije, indeks 27), Spasojević, Kaba 2, Čančar 6 (6 skokova), Simeunović 15 (7 skokova), Tejić 5 (2 blokade), Novak 3, Kapetanović, Samardžiski 2.

Vršac: Pavković 9, Pavlović 12, Mitrović, Glišić 3, Krstović 8, Jovović 4, Savović 8, Jeftić 13, Minčev, Stojadinović 17, Fundić 14, Đerić 3.