ODLIČNA MEGA ZA POBEDU U NOVOM MESTU

Košarkaši Mega Leksa došli do izuzetno bitne pobede u 21. kolu ABA lige pošto su u Novom mestu savladali ekipu Krke sa 73:82 (16:26, 19:20, 20:19, 18:17). Mega je sredinom treće četvrtine stigla do ključne prednosti, 42:62 posle čega domaća ekipa nije uspela da ugrozi pobedu izabranika Dejana Milojevića. Trener Mega Leksa na ovom meču nije mogao da računa na Samardžiskog, Đokovića, Glogovca i Čarapića.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Spasojević sa 14 i Kaba i Mušidi sa po 13 poena. U ekipi Krke se istakao bivši igrač Mege Marko Luković sa 17 poena. Posle 21 odigranog kola u ABA ligi, Mega Leks je stigao do 7. trijumfa dok je Krka ostala na 6 pobeda. Sledeći meč Mega Leks igra u nedelju 12.  februara od 21 čas, kada će u Sremskoj Mitrovici dočekati Igokeu.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Rebić, Mušidi, Zagorac, Spasojević i Kaba. Spasojević odlično otvara meč sa trojkom i pogođenim slobodnim bacanjima a posle ukradene lopte, Mušidi pogađa iz teškog ulaza za vođstvo 2:7. Spasojević nastavlja da sa odličnom igrom u napadu a zatim Jaramaz pogađa trojku i ulaz za prvo dvocifreno vođstvo u 6. minutu, 7:17. Krka uspeva da spusti razliku na 6 poena ali Mega odličnim finišom i pogođenim ulazom Novaka završava prvu četvrtinu sa plus 10, 16:26.

Drugu četvrtinu dobro otvara Zagorac koji vezuje 6 poena uz sjajno zakucavanje. Posle razmene poena sa obe strane, Mega košem Spasojevića stiže do plus 16, 25:41 u 17. minutu. Posle najvećih plus 17, usledio je mali pad pred poluvreme što je Krka iskoristila da smanji  na 35:46 pred odlazak na odmor.

Drugo poluvreme počinje poenima Spasojevića koji u kratkom periodu dobija 2 faula pa zbog 4. lične greške mora na klupu. Tada je na scenu stupio Mušidi sa 3 trojke i ulazom, kojima odvodi Megu na plus 20, 42:62 u 27. minutu. Usledio je pad koncentracije što domaća ekipa koristi i serijom poena smanjuje razliku na 10, 55:65 pred četvrtu četvrtinu.

Igrači Mege su odlično ušli u poslednju četvrtinu pošto su sa sjajnom odbranom i kontrama vezali 10 poena za velikih 55:75. Krka kreće na sve ili ništa, uspeva da smanji na 9 poena razlike na 3 minuta do kraja gde je post Mege u napadu prekinuo Rebić sa pogođenim ulazom uz faul. Posle toga je Mega i pored nekoliko promašenih slobodnih bacanja, uspela rutinski da privede meč kraju za konačnih 73:82.

Krka: Rebec 12, Kari 11, Kastrati, Rojc 4, Škedelj, Jukić 7, Dimec 4, Čebular, Ritlop, Bunić 6, Eliot 12, Luković 17.

Mega Leks: Mušidi 13, Rebić 9 (6 asistencija, 7 skokova), Jaramaz 8, Spasojević 14, Kaba 13 (8 skokova, 4 ukradene lopte), Zagorac 12, Čančar 3, Simeunović, Tejić, Novak 8 (6 asistencija), Kapetanović, Marelja 2 (5 skokova).