VELIKA POBEDA MEGE PROTIV STRAZBURA

Košarkaši Mega Leksa su ostvarili veliku pobedu u Košarkaškoj Ligi šampiona pošto su u Sremskoj Mitrovici savladali Strazbur sa 86:82 (23:20, 23:16, 28:23, 12:23). Izabranici Dejana Milojevića su do četvrtog trijumfa u D grupi Ligi šampiona došli posle sjajne serije u trećoj četvrtini gde su došli i do plus 21 u jednom trenutku. Igrači Mege su popustili u poslednja 4 minuta utakmice ali su na kraju sačuvali vrednu pobedu. Trener Mege na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Marka Tejića i Radovana Đokovića.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Vlatko Čančar sa 20 poena, Jovan Novak sa 17 i Kostja Mušidi sa 15. Kod gostiju su se istakli Voker sa 19 i Trevis sa 18 poena. Posle 12 kola, Mega ima 4 trijumfa i nalazi se jednu pobedu manje od 5. mesta koje bi moglo da je odvede u narednu fazu Lige šampiona. Sledeći meč Mega Leks igra u nedelju od 12:00 kada u okviru 18. kola ABA lige u Zagrebu gostovati ekipi Cedevite.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Jaramaz, Mušidi, Zagorac, Spasojević i Kaba. Mušidi na početku meča pogađa trojku ali je zatim usledio kratak post u napadu igrača Mege što Strazbur koristi da povede sa 3:8. Usledio je period sjajne odbrane igrača Mege koji u tri navrata kradu loptu što je rezultovalo prelaskom u vođstvo 12:10. U igru ulazi Čančar koji sa skokovima u napadu, poenima sa linije slobodnih bacanja i trojkom održava vođstvo Mega, koja posle prve četvrtine vodi sa 23:20.

U drugoj četvrtini Mega nastavlja da dominira u skoku a u tom periodu je viđeno i par sjajnih asistencije poput dodavanja Zagorca za zakucavanje Kabe a zatim je istog igrača odlično uposlio Novak. Mega polako uvećava prednost a na poluvreme se otišlo sa sjajnom asistencijom Zagorca za polaganje Čančara za 46:36 posle 20 minuta igre.

Drugo poluvreme Mega otvara sa sjajnom igrom posle čega su se ređale trojke Novaka, Čančara, Mušidija i Marelje. Ekipa Strazbura ne uspeva da odgovori na odličnu igru Mege pa je u 27. minutu rezultat 69:48. Usledio je pad u igri Mege što gosti koriste da smanje na 13 poena razlike ali odgovara Novak sa trojkom i ulazom za 74:59 na kraju trećeg perioda.

Mega je odigrala sjajnu odbranu, dozvolivši gostima samo 2 poena za skoro 6 minuta igre. Kod rezultata 78:61 usledila je serija izgubljenih lopti igrača Mege koju gosti koriste da smanje razliku. Novak uspeva da prekine seriju trojkom ali gosti uspevaju trojkama da smanje na 85:82 na 11 sekundi do kraja. Ipak, Jaramaz pogađa jedno slobodno bacanje posle čega Mega brani napad Strazbura za konačan rezultat 86:82.

Mega Leks: Mušidi 15, Jaramaz 10, Spasojević, Glogovac, Kaba 10 (6 skokova), Zagorac 5 (5 skokova i 7 ukradenih lopti), Čančar 20 (9 skokova, indeks 27), Simeunović, Novak 17 (7 asistencija, indeks 23), Marelja 6 (5 skokova).

Strazbur: Lakomb, Sloter 11, Lelu 2, Saj 3, Voker 19, Žaite 8, Korta, Nilikina 9, Trevis 18, Marfi 4, Hauard 8.