MEGA UBEDLJIVA PROTIV MZT-A, REKORDI ČANČARA I KABE

Košarkaši Mega Leksa su sigurnom pobedom protiv ekipe MZT Skopje Aerodrom sa 87:72 (27:22, 15:16, 23:19, 22:15), prekinuli negativan niz u ABA ligi i došli do druge pobede. Meč 7. kola regionalnog takmičenja je odigran u odličnoj atmosferi u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici a utakmica je prelomljena sredinom poslednje četvrtine kada je za nekoliko minuta igre Čančar postigao 15 poena i definitivno rešio pitanje pobednika. Mega je i na ovom meču zbog povreda bila lišena pomoći Spasojevića, Čarapića i Glogovca.

Najbolji u redovima Mege je bio Vlatko Čančar sa 23 poena, što je njegov najbolji skor od početka sezone. Zagorac je postigao 19 poena (12 u trećoj četvrtini), Novak 13 a Kaba je uz 12 poena uhvatio i rekordnih 18 skokova od čega je 11 bilo u napadu.

mega-mzt_29102016_0077

Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Jaramaz, Mušidi, Zagorac, Čančar i Kaba. Mega je odlično započela meč serijom 7:0 gde se istakao Kaba sa košem uz faul, moćnim zakucavanjem pa potom ukradenom loptom pa asistencijom za zakucavanje Jaramaza. Uzvraća MZT ali Čančar odgovara sa dve trojke, od kojih je druga usledila posle požrtvovanog bacanja na parket Mušidija i izborenog novog napada. Prvu četvrtinu završava Zagorac za 27:22.

mega-mzt_29102016_0082

MZT spušta na početku druge četvrtine na 34:32 ali je Novak odgovorio sa dve trojke iz ugla za plus 8 za Megu. Ipak, košarkaši Mega Leksa u više navrata ne uspevaju da se odvoje na značajniju prednost pa se na poluvreme odlazi sa 42:38. Najefikasniji u poluvremenu je bio Jovan Novak sa 9 poena dok je Kaba gospodario skokom sa već 10 uhvaćenih lopti uz 7 postignutih poena.

mega-mzt_29102016_0051

U trećoj četvrtini se razigrao kapiten Mege Zagorac sa 12 postignutih poena, Kaba je nastavio da gospodari skokom pa je Mega došla do 65:57 pred finalni period meča.

Sredinom poslednje četvrtine Čančar je odigrao simultanku pošto je kod rezultata 73:66 pogodio prvo trojku, pa je usledila ukradena lopta i dva slobodna bacanja. Potom su usledila dva koša od kojih je drugi bio iz teškog ulaza pod faulom, da bi sve to začinio sa trojkom. Na kraju je Mega stigla do ubedljive pobede 87:72.

mega-mzt_29102016_0079

Posle sedam kola,  Mega ima učinak od dve pobede i pet poraza dok je MZT ostao na jednoj pobedi u sedam mečeva. Mega već u sredu nastavlja takmičenje u Košarkaškoj Ligi šampiona utakmicom protiv Mornara u Baru dok će u ABA ligi naredne subote dočekati Krku.

Mega Leks: Mušidi 9, Đoković, Jaramaz 7 (6 asistencija), Veljković, Milisavljević, Kaba 12 (18 skokova, indeks 28), Zagorac 19 (indeks 24), Čančar 23 (indeks 25), Simeunović 2, Tejić 2, Novak 13.

MZT Skopje Aerodrom: Klark, Cvetkovski, Tejms 13, Sinovec 6, Mekić 2, Gjuroski 6, Lučić 4, Mladenovski 4, Skot 22, Lalić 15.