MEGA BEZ PREOKRETA U ŽELEZNIKU

Košarkaši Mega Leksa su izgubili od FMP-a u Železniku sa 98:84 (24:19, 24:24, 27:20, 23:21) u okviru 2. kola ABA lige. Mega je u više navrata uspevala da se vrati iz visokog rezultatskog deficita ali je posustala krajem treće i početkom poslednje četvrtine pa je FMP stigao do pobede.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Jaramaz sa 17 i Mušidi sa 15 poena.

Milojević je započeo meč sa petorkom Jaramaz, Mušidi, Zagorac, Čančar i Kaba. Domaća ekipa je bolje počela meč pa je stigla do sedam poena prednosti, 18:11 sredinom prve četvrtine. Mega je posle toga uspela da iskontroliše skok pa se na prvi odmor otišlo sa 24:19.

fmp_mega_04102016_0004

U drugoj četvrtini je usledio pad u igri Mege gde je FMP uspeo da dođe do rekordnih plus 16 u 15. minutu. Na to su se nadovezali problemi sa ličnim greškama Tejića i Spasojevića koji imali po 3 prekršaja. Mega posle toga steže odbranu, Mušidi pogađa dve trojke a u napadu mu se pridružuju Zagorac i Đoković. Upravo je kapiten Mege sa linije slobodnih bacanja postavio rezultat poluvremena, 48:43.

U nastavku utakmice Mega u nekoliko navrata ne uspeva da spusti na posed razlike pa se FMP ponovo odvojio na dvocifrenu razliku.

U poslednjih 10 minuta Mega nije uspela da ugrozi pobedu FMP-a pa je domaća ekipa na kraju slavila sa 98:84.

fmp_mega_04102016_0005

Mega Leks posle dva kola ima polovičan učinak a sledeći meč igra već u četvrtak od 21 čas protiv Budućnosti VOLI. Karte za utakmicu po ceni od 200 dinara za tribine se prodaju u kafiću Pinki u okviru hale u Sremskoj Mitrovici, u periodu od 8 do 22 časa.

FMP: Čović 11, Ćorović, Davidovac 12, Đerić 3, Apić 11, Vukasović 9, Lazarević 8, Bursać, Šešlija 4, Žižić 24, Kaplanović 8, Bolden 8.

Mega Leks: Mušidi 15, Simić, Đoković 11, Jaramaz 17, Veljković, Spasojević 2, Milisavljević 11, Kaba 7, Zagorac 8, Čančar 2, Simeunović 9 (6 skokova), Tejić 2.