MEGA STOTKOM DO POBEDE U ČAČKU

Košarkaši Mega Leksa su stigli do druge pobede u Super ligi pošto su u Čačku savladali Borac sa 89:109 (22:30, 17:21, 26:27, 24:31). Mega je meč prelomila početkom treće četvrtine kada je otišla na plus 20 i do kraja meča je rutinski sačuvala prednost uz odbijen nalet Borca. Zbog povrede zgloba u duelu sa Partizanom, na ovom meču nije nastupio Nikola Ivanović

Najefikasniji u redovima Mege su bili Nikolić sa 26 poena i Zagorac i Luvavu-Kabaro sa po 19, dok je Rašić podelio 12 asistencija.

Mega je dobro otvorila meč pa je posle 5 minuta igre bilo plus 10, 6:16 uz nekoliko ukradenih lopti i dobru rolu Jankovića u napadu. Borac odgovara sa nekoliko vezanih poena ali Nikolić trojkom vraća plus 10. Posle nekoliko pogrešnih dodavanja Mege Borac stiže do lakih poena ali uzvraća Zubac sa dva zakucavanja za 22:30 na kraju prve četvrtine.

Druga četvrtina je počela sa nekoliko promašenih šuteva Mege ali potom Luvavu pogađa uz faul a kao i Nikolić iz ulaza za 25:35. Presing Mege preko celog terena je urodio plodom u nekoliko navrata donevši lake poene za plus 13. U finišu drugog perioda poene vezuje Nikolić, ukupno 17 u prvom poluvremenu za rezultat 39:51 pre odlaska na odmor.

Furioznim startom Mega stiže do plus 21 na početku drugog poluvremena. Borac pogađa nekoliko trojki i spušta razliku na samo 7 poena ali uzvraća Zagorac sa odličnim ulazom i trojkom kao i Nikolić sa novim poenima za 59:74. Rezultat pred poslednjih 10 minuta je bio 65:78.

U poslednjoj četvrtini su igrači Mege rutinski sačuvali prednost i došli do druge pobede u Super ligi, 89:109.

Posle 3 kola u grupi B Super lige, Mega ima 2 pobede i 1 porazom i u narednom kolu u utorak 17. maja od 18 časova gostuje u Nišu ekipi Konstantina.

Mega Leks: Rašić 10 (12 asistencija, indeks 21), Đoković, Veljković, Zubac 10 (5 skokova), Pavlović, Luvavu-Kabaro 19, Zagorac 19 (6 skokova, indeks 30), Popović 11, Simeunović 4, Nikolić 26 (8 skokova, 5 asistencija, indeks 24), Janković 10.

Borac Čačak: Čarapić 7, Mitrović 3, Popović, Mićović 16, Bojić, Avramović 21, Bojović, Radonjić 4, Stanojević 2, Radović 11, Stevanović 17, Mišković 18.