USPEŠAN START U KUPU RADIVOJA KORAĆA

Košarkaši Mega Leksa su se plasirali u polufinale Kupa Radivoja Koraća pošto su u hali SC „Čair“ savladali OKK Konstantin sa 78:61 (13:17, 22:15, 24:20, 19:9). Mega je uspela u poslednjem periodu da definitivno prelomi meč u svoju korist pošto se odlepila na dvocifrenu prednost.

Najbolji u redovima Mege su bili kapiten Rade Zagorac sa 15 poena i 13 skokova, isti broj poena je postigao i Đorđe Simeunović uz 6 skokova dok je Jaramaz postigao 13 poena.

Mega će u polufinalu Kupa Radivoja Koraća u subotu 20. februara od 17 sati igrati protiv pobednika duela Metalac – Borac.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Jaramaz, Luvavu-Kabaro, Zagorac, Nikolić i Kaba. Mega je počela utakmicu vrlo slabo, posebno u fazi napada gde je jedino Jaramaz bio raspoložen, pa je Konstantin poveo sa 6:14. Posle tajm-auta Milojevića, Mega je uspela da uspostavi kontrolu pa je rezultat posle prve četvrtine bio 13:17.

Nikolić pogađa trojku na startu druge četvrtine a u odbrani su se istakli Ivanović i Kaba sa ukradenim loptama. Francuski centar je posle jednog skoka u napadu digao publiku na noge efektnim prikucavanjem lopte a potom sjajno zakucava i Jaramaz posle nove ukradene i asistencije Ivanovića za vođstvo 24:23. Do poluvremena se igralo izjednačeno a u poslednjoj kontri je Zagorac sjajno zakucao loptu za 35:32 pred odlazak na odmor.

U trećoj četvrtini se istakao Simeunović sa 10 postignutih poena i Zagorac sa bitnim poenima iz teških pozicija posle skokova u napadu. Mega stiže do plus 10 a pred poslednjih 10 minuta rezultat je 59:52.

U poslednjoj četvrtini je Konstantin uspeo da smanji na minus 6 (62:56) ali je usledila sjajna serija Mege 12:2 koja je i rešila pitanje pobednika. Nikola Janković se u tim trenucima istakao na obe strane terena pa su posle sigurnog vođstva Mege, u finišu šansu dobili igrači koji nisu igrali puno u prethodnom periodu. Svoje prve seniorske minute u dresu Mega Leksa je zabeležio i Novak Musić a utakmica je završena rezultatom 78:61.

Mega Leks: Simić 2, Jaramaz 13 (6 skokova); Veljković, Musić, Ivanović 7 (7 asistencija i 6 ukradenih lopti), Pavlović, Luvavu-Kabaro 6, Kaba 3, Zagorac 15 (13 skokova, indeks 26), Simeunović 15 poena (6 skokova), Nikolić 6 (7 skokova), Janković 11 (7 skokova)

Konstantin: Veličković, Babović, Đorđević 8, Mladenović, Vitković 1, Stojačić 3, Ostojić 7, Tasić 23, Savić 11, Stojanović, Stanković, Gudžić 8.