MEGA PREGAZILA ZADAR

Košarkaši Mega Leksa su uspešno započeli 2016. godinu u ABA ligi pošto su u premijernom meču 18. kola ubedljivo savladali Zadar sa 87:61 (14:18, 17:13, 32:12, 24:18). Mega je pitanje pobednika rešila u fantastičnoj trećoj četvrtini (32:12) a meč je obeležio Timote Luvavu-Kabaro sa 29 poena i 9 skokova (indeks 38). Za Megu na ovom meču nisu nastupili Nikola Janković i duže povređeni Rade Zagorac.

YouTube / ABA liga j.t.d. – via Iframely

Dejan Milojević je počeo meč sa sledećom petorkom: Jaramaz, Luvavu-Kabaro, Simeunović, Nikolić i Kaba. Početak meča nije obećavao dobro po Megu pošto je Zadar poveo sa 2:13. Nikolić je sjajnom blokadom razmrdao tim pa Mega posle sjajnog zakucavanja Luvavu-Kabaroa smanjuje na 8:13 u 7. minutu a na prvu pauzu se otišlo sa 14:18.

U drugoj četvrtini se razigrao Luvavu-Kabaro a posle trojke Savovića, Mega stiže do prvog vođstva, 20:18. U narednim minutima se igralo poen za poen a na poluvreme je završeno u skladu s time, 31:31.

mega_zadar_02012016_0003

U trećoj četvrtini je Mega u potpunosti razbila igru Zadra pa je serijom 17:1 došla plus 17, 54:37. Viđeno je mnoštvo sjajnih poteza poput zakucavanja Luvavu-Kabaroa, Kabe i nove blokade Nikolića. Rezultat pred poslednjih 10 minuta je bio 63:43.

Poslednju četvrtinu je obeležio Luvavu-Kabaro sa serijom poena kojom je Mega stigla i do plus 30 (79:49), a u finišu je trener Dejan Milojević pružio šansu igračima koji nisu puno igrali u prethodnom periodu. Meč je završen rezultatom 87:61.

Posle 18. kola, Mega ima skor od 12 pobeda i 6 poraza i trenutno drži četvrtu poziciju na tabeli dok je Zadar ostao na 7 pobeda uz 11 poraza. U narednom kolu 11. januara od 21 sat Mega Leks gostuje Igokei.

Mega Leks: Simić, Aranitović 2, Đoković 2, Jaramaz 6 (4 asistencije), Veljković 4, Ivanović 5 (4 asistencije), Savović 11 (8 skokova), Pavlović 2, Luvavu-Kabaro 29 (8 skokova, 5 asistencija, indeks 38), Kaba 11 (5 skokova), Simeunović 9, Nikolić 6 (3 blokade).

Zadar: Bašić 5, Kouzi 14, Jelenković, Kraljević, Šango, Delaš 6, Špaleta, M. Ramljak 6, Marinković 12, Barać 12, I. Ramljak 6.