Turnir „Turgut Atakol“ u Istanbulu: Turska U20 – Srbija U20 59:74

Mlada reprezentacija Srbije (igrači do 20 godina) osvojila je drugo mesto na prestižnom turniru „Turgut Atakol“ u Turskoj. Izabranici selektora Vlade Jovanovića u poslednjem kolu turnira u Istanbulu odigrali su možda najbolju utakmicu i ostvarili ubedljiv trijumf protiv domaće selekcije: Turska U20 – Srbija U20 59:74 (15:20, 16:14, 8:18, 20:22).

Selekcija Turske počela je furiozno i već u četvrtom minutu stekla devet poena prednosti (13:4). Posle tajm-auta selektora Jovanovića, odnos snaga na terenu se drastično promenio. Snažnom odbranom Srbija je već do kraja prve četvrtine preokrenula rezultat (20:15). U prvih 20 minuta blistao je Nemanja Bezbradica koji je jedini stigao do dvocifrenog poenterskog učinka.

Rezultatska neizvesnost vladala je do finiša trećeg perioda kad su Saša Avramović i Đorđe Milošević pogodili dve uzastopne trojke za kapitalnu prednost – 52:37. Finiš meča obeležio je raspoloženi Nemanja Krstić (trojke 5-5, šut iz igre 8-8) koji je duel završio sa 22 postignuta poena.

Mlada reprezentacija Srbije pored trofeja za osvojeno drugo mesto na turniru "Turgut Atakol" dobila je i dve pojedinačne nagrade: Luka Mitrović je proglašen za MVP turnira, dok je Nenad Miljenović najbolji asistent.

SRBIJA U20: Reljić 5, Krstić 22, Marinković 6, Avramović 3, Mitrović 8, Miljenović 9, Tasić, Bojić, Milošević 3, Bezbradica 18.